Meditace na každý den

Vítejte a nalaďte se, na svoji meditaci. Každý den zde najdete pár slov k povzbuzení. Před pár lety, když jsem začínala, než ponořila jsem se do ticha, četla  jsem si pár slov, která mě inspirovala, někdy i povzbuzovala, jakoby říkala "Nevzdávej to". Každý den téměř stejná slova, přesto vždy to bylo jiné ..  stejně jako samotný čas meditace. 

Rána v radosti, lehkost klidného usínání, dny ve stále častějším přiklonění přítomnému okamžiku .. 

1/365

To nejdůležitější o meditaci

To nejdůležitější, co potřebujete vědět o meditaci, je jak meditovat. Za stejně důležité považuji vědět, proč bychom měli meditovat. Dovolte mi vám to ještě jednou připomenout.

Zvolte si co nejtišší místo. Co se týče pozice těla, hlavní pravidlo zní: sedět rovně se vzpřímenou páteří. sedět můžete buď na zemi, nebo na židli s rovným opěradle - dbejte na to, abyste měli páteř co nejvíce vzpřímenou. Zlehka zavřete oči. Zvolte si slovo, které budete používat při vaší každodenní meditaci. Navrhuji slovo maranatha. Prostě a pomalu opakujte toto slovo ve svém srdci, v hloubce své bytosti. Naslouchejte mu jako zvuku. Je-li to možné, měli byste meditovat každé ráno a každý večer. 

Lze říci, že nebudete-li meditovat každé ráno a každý večer, nikdy se to nenaučíte. Prostě si na meditaci musíte vyhradit čas.

*Tento meditační deník jsem se rozhodla psát pro podporu Vaší praxe i oživení mé vlastní. Čerpáno z učení a literatury Johna Maina, Laurence Freemana, Jana Kassiána, Dalajlamy, stejně tak z dochovaných textů neznámých autorů, z nichž čerpají mnozí duchovní mistři dodnes .. přeji ať slouží, komu mohou.