Meditace s mandalou

Duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává

Meditace není čas slov, jakkoli krásně a upřímně formulovaných. V hlubokém tvůrčím tichu se setkáváme způsobem, který překračuje všechny naše vyjadřovací schopnosti. Musíme naslouchat, soustředit se, pozorně vnímat spíše než myslet. Musíme jen být, což je ta nejnádhernější zkušenost. A úžasné na tom je, že uprostřed této zkušenosti jsme naprosto svobodní. Nesnažíme se hrát jakoukoli roli, nesnažíme se naplnit něčí očekávání. Setkávám se a medituji s lidmi, kteří stejně jako já sledují tento mimořádný okamžik uprostřed svých každodenních povinností a za každé toto setkání děkuji a na každé další se těším.

Velmi často slyším jak lidé říkají "já neumím meditovat" ale pravda je, že meditovat umíme každý, jen si neuvědomujeme, že to právě děláme. I krátké zakoukání do přírody, když sedíme jako spolujezdec v autě je krásná meditace. Samozřejmě je mnohem lepší, když si to uvědomujeme, když se opravdu ztišíme a vnímáme jen své nitro.

Malování mandal je jeden ze způsobů jak meditovat. Tím, že soustředíme své myšlenky jen na obrazec, kterému věnujeme svoji pozornost, přichází zklidnění mysli. Tento způsob meditace s mandalou je o to krásnější, že po něm zůstává i nádherné dílo. Kus nás je na papíře a ta krása je zase otištěna v nás. Je to moc hezký pocit vnímat jak ruka v průběhu procesu jede lehčeji a lehčeji a nad papírem se krásně usmíváme. Je to štěstí, které díky tichu nic nepřehluší. Co je nejkrásnější, že s každou další mandalou jsme svému srdci blíž. Každá meditace s mandalou vás den po dni vede ke kořenům ve vlastním středu.

Co pro Vás může tento večer znamenat? Co pro Vás může znamenat právě meditace s mandalou?

Namalovat si svoji mandalu, je jako napsat beze slov své nejtajnějši přání.

Ideální cesta k tomu jak najít sám sebe. Způsob jak lépe pochopit co se ve Vás děje. Malování mandaly je jednoduchý prostředek k tomu, jak vyjádřit, pro co schází slova, protože některé vnitřní pocity jsou těžko formulovatelné. K tomuto způsobu samoléčby není potřeba talentu. Uchopit do ruky pastelku umí každý a víc není potřeba. Chvilka krátké meditace a potom už jen nechat ruku klouzat po papíru, nepřemýšlet nad barvou ani nad tvary, které Vás právě napadají je přesně to co je cílem finálního díla. V mandale se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek .Být v klidu a soustředit se jen na sebe. Někdy to tvrá dvě hodiny, jindy pět. Někdy se Vám bude líbit hned jak ji domalujete, jindy až po několikátém prohlédnutí si řeknete, jak moc je krásná. Ale vždycky Vám přinese pocit absulotního klidu a lásky.

Délka trvání semináře 150 minut - 300,- Kč

Těším se na každého, kdo přijde sdílet tento okamžik. Marcela Magdaléna