Semináře

.. jak málo, přitom moc, můžeme udělat pro harmonii těla a duše

DUŠEVNÍ HYGIENA JAKO KAŽDODENNÍ RITUÁL

Duševní hygiena jako součást životního stylu. Jak upravit cílevědomě svůj život tak, abychom co nejvíce podpořili duševní pohodu, udrželi si naši psychickou rovnováhu a upevnili své zdraví. 

Dýchání je zdánlivě docela prostou činností a zdá se nám divné, proč by mělo mít vliv na naše rozpoložení. Ale veškeré studie tomu věnované, tento fakt dokazují. Dýchání je pro nás podvědomá činnost, doslova životní činnost. A proto začneme-li působit úmyslně na jeho rytmus, stává se v tento okamžik funkcí vědomou. Tímto působíme na svoji mentalitu a výsledek bude naprosto zřetelný. Každý kdo je duševní hygieně a tomuto cvičení věrný dočká se úspěchu, protože jeho myšlenky budou klidné.  Stane se pánem své mysli. Je důležité být v rytmu svého vlastního dechu, protože každý jsme stejně tak jedinečný jako dech každého z nás. 

Co je obsahem tohoto semináře:

Seznámení s pojmem duševní hygiena a důležitostí jí samotné

Seznámení s léčivou silou vlastního doteku, hlasu a dechu

Seznámení s dechovou terapií v praxi - praktická část 

- První část: Ukotvení se ve vlastním dechu

- Druhá část: Vnitřní a vnější pohyb

- Třetí část: Dech a hlas

Krátká meditace 

Délka trvání semináře 3hodiny - 500,- Kč

AUTOMASÁŽ, ANEB LÉČIVÁ SÍLA VLASTNÍHO DOTEKU

Naše tělo není jen to fyzické. A pokud se ve svém fyzickém těle necítíme dobře, strádáme na všech úrovních. Málokterá z nás si dokáže upřímně a s láskou říct, že je krásná. Je důležité uvědomění, že skutečná krása je v nás a sebekritika našich hodnot jen snižuje naše Sebe-Vědomí. Přestaňme vidět nedokonalost a začněme objevovat svoji krásu. Začněme objevovat sebe, mít se rádi a přijmout své fyzické tělo i se svými "nedokonalostmi". Vždyť i ten malý kousek nedokonalosti jsem Já. Tak jak ho můžu nemít ráda, proč ho odmítat?

- řekla jste si někdy jsem tlustá, vypadám hrozně, achjo všichni na mě koukají, jsem stará...

Všechny tyto myšlenky jsou negativní, žít s nimi znamená žít ve špatém nastavení a je potřeba to změnit. Vymazat tyto vzorce a nastavit si nové pozitivní. Žít tak jak si opravdu zasloužíme. Uvědomit si své skutečné hodnoty, za ty se chválit a zy ty se mít ráda. Když toto dokážeme, nebudeme už negativně přemýšlet ani o svém fyzickém těle. Naprosto spontánně s celou tou proměnou začne i ono zářit. Začneme s chutí cvičit a relaxovat, zkrátka všechno to, co dříve nešlo, protože se nám nechtělo najednou půjde. Půjde to, protože se budeme mít rády a dopřejeme si to. Bude to vlastně forma odměny, už to nebude původní nastavení musíš, jsi taková, nebo měla bys.. Už to bude chci, protože mi to dělá radost.

- jste šťastná žena, která má své tělo ráda, umí vnímat, radovat se, opravdu vědomě žít? Potom Vás zvu na tento seminář k rozšíření možností jak si udržet své zdraví a krásu. Můj seminář vychází z Marma terapie, které se věnuji, přesněji z ošetřování Marma bodů. Míst, kde se naše tělo a mysl setkávají.

Seminář na téma léčivá moc vlastního doteku..

Naučit se mít ráda je hlavním cílem tohoto domácího rituálu. Přijímat se taková jaká opravdu jsem. Když toto umíme, jsme plni té jediné a pravé lásky a teprve potom jsme schopni upřímně ji předávat dál. Jinými slovy splnit svůj životní úkol, být šťastná a rozdávat lásku. Každý jsme jedinečný a každého z nás ovlivňují jiné věci, které narušují naši pohodu a harmonii. V každé fázi měsíce, nám také dělá dobře péče o jinou část našeho těla. To všechno se dá naučit. To vše je možné vnímat. Automasáž je nejstarší léčebná technika. Sami si můžeme pomoci, když budeme vědět jak.

Automasáž nemá nahradit ruce odborníka, ale má být jednoduchým prostředkem, jak si udržet harmonii, kterou díky odborné masáži získáte. Udržet si co nejdéle uvolnění a pozitivní náladu. Automasáží můžeme uvolnit svaly, povzbuzovat tok lymfy což zlepšuje celkový vzhled, působit tak na energetický systém a tím na funkci vnitřních orgánů. Celkově tím můžeme zpomalit stárnutí našeho organismu, protože pozitivní nálada, kterou si budeme tímto rituálem udržovat má pro náš život blahodárný efekt. 

Co je obsahem tohoto semináře: 

Základní techniky automasáže, vycházející ne jen z Marma terapie 

Doporučení kdy masírovat, za jakým účelem a kdy rozhodně ne 

Jak pečovat o své duševní tělo, techniky pro zklidnění mysli - nalezení vlastního dechu 

Mapa těla k podpoření jednotlivých orgánů v jednotlivých měsících 

Praktická část automasáže v mém dprovodu 

K celkové pohodě krátká masáž zad - lehké ošetření mnou. Ukázka jak pečovat o své nejbližší

Délka trvání semináře 4hodiny - 750,- Kč

______________________________________________________________________________V průběhu praktické části bude dosatek prostoru na každou z vás, aby jste měla jistotu, že masáž opravdu provádíte dobře. Pokud bude mít někdo další otázky k tématu a nebude je chtít komunikovat mezi ostatními, určitě neodmítnu na ně odpovědět individuálně po skončení semináře.