Sdílené Ticho - Říjen 2021

Už ne jen víkend, ale čtyři dny jsme si dopřáli abychom měli čas ponořit se do vlastního ticha. Každý si ho užil po svém, někdo v lehkosti, někdo ticho a klid v sobě hledal ... 

Krátké ohlédnutí a velmi srdečné poděkování za ten překrásný čas a prostor. Společnost dvaceti lidí sdílejících ticho.. zkuste si to jen představit: Vnímat a cítit se pohledem, s úsměvem .. každý po svém všechen čas si užívá v paprscích a barvách šumavského podzimu, jen jemná praxe několikrát denně, meditace a jídlo nás svádí dohromady. Vše v plné pozornosti, vědomě .. v tichu, které léčí. Děkuji, že mohu pro vás program v tichosti tvořit, děkuji, že můžeme spolu tento čas žít. 

Termíny pobytů na rok 2022 najdete již ZDE Tiše a spolu  - Květen 2020

Další v řadě z našich tichých pobytů. Vše bylo nové, jarem vonící, svobodou naplňující.. Moc jsme se těšili a většina z nás v době korony neztratila svoji naději, věřili jsme, že se sejdeme, i kdyby jen o pár dnů později. Bylo to milé, jako odměna. Bylo nám moc dobře,  tentokrát v komornější společnosti, což ovšem mělo svůj smysl i hloubku. Ticha bylo méně, ale je to život a já se raději nechávám jím vést, než trvat na svých představách. Většina měla za sebou ticha i samoty díky době více, než kdy dříve ve svých životech. Děkuji za ten vzácný čas s vámi ♥︎   Děkuji za vaši důvěru

 

Víkend v tichosti - Říjen 2019

Víkend v tichosti a krásná samota, v penzionu Krásná Samota. Byl to opravdu velmi tichý čas uprostřed překrásné přírody na pomezí Českého Švýcarska, Lužických hor a Labských pískovců. Podzim byl barevný, v krbu praskalo dřevo, program byl velmi jemný, aby slov bylo potřeba co nejméně i z mé strany a každý tak mohl zůstat usebrán, jak mu jeho mysl dovolila ..  Informace o náplni tohoto víkendu si můžete přečíst zde, protože v podobném duchu budeme plout i v dalších plánovaných termínech pro rok 2020.                                                                                                        


Výstava Únor 2019 Praha

Výstava, kterou jsem se rozhodla udělat zároveň s benefičním večerem, a tak jsem 27 vystavených mandal nabídla do charitativní dražby, která se uskutečnila v samém závěru výstavy a celý výtěžek byl ve prospěch chráněné dílny Lemniskáta. Děkuji všem, kdo jste přišli za Vaši podporu. Přispěli jste na dobrou věc, díky naší pomoci vyrobila dílna přes tisíc notýsků pro děti do nemocnic, které jim přináší "Zdravotní klaun".  Svojí přítomností jste zanechali stopu v úcty hodným večeru.  Děkuji!

Stopa, jež v našich srdcích navždy zůstane ⏦

Ticho na dotek - Leden 2020

Když jsme v říjnu opouštěli chalupu, přišla velká touha vrátit se dříve než za rok a tak hned s prvním úplňkem nového roku, byli jsme tady zpět. Víkend byl opět naplněn tichem a navíc obohacen tichým dotekem. Z fotografií je vidět, že sníh ani zde nebyl, ale ranní mrazík se nám o zvuk pod nohama i krásu pro oči postaral. Úplňková noc byla plná hvězd a druhý den, za doprovodu Jitřenky těšili jsme se jakou barvou se vymaluje nedělní ráno. Bylo to krásné a já moc děkuji za tento čas a těším se na náš další návrat.   Tentokrát v květnu ♥︎                                                                                                                                                                                                                          

Výstava Květen 2019 Plzeň

Když mi byla tato výstava nabídnuta majitelem kavárny Pappa Cofee v centru Plzně,  tak jsem se rozhodla jí využít a pojmout jako příležitost, potkat se ve městě, kde již nějaký rok spokojeně žiju.   Bylo to ve finále moc hezké setkávání v průběhu celého měsíce a radostí bylo, že setkali jsme se napříč od Olomouce až po Klatoy, přátelé i rodina ..  A radostí bylo, že většina mandal našla i své majiele, tedy motivace tvořit dál. 

A nejen pro sebe.                                                                  


                        

Kurzy "Meditace s mandalou"

Téměř na každém večeru Meditace s mandalou padne otázka, nebo obava typu: "dokážu to?, nevím co mám malovat, neumím malovat..." Tato fotogalerie je odpovědí na všechny pochyby zda umíme malovat, nebo zda umíme být chvíli v klidu. Je tady pro Vás, kdo váháte a nebo máte stejné otázky. Každý umíme namalovat mandalu. To kouzlo je v tichosti a víře v Sebe. 

Moje tvorba

Potichu s pastelkou na cestě k sobě ...

Když maluji,tak jedině s láskou. Se svými pastelkami trávím čas, který je jen můj. Všechno kolem se zastaví, psi přestanou štěkat a přetahovat se o moji pozornost, děti se přidají, nebo jen tiše pokukují přes rameno a všichni si užívají tu zvláštním způsobem jinou realitu, kterou nazývám ztraceni v mandale.