"Vnímám dech života, vnímám svoji existenci" 

Ke kořenům - část druhá

Ctím svoji cestu 

Žít vděčnost každým dnem je nelehký úkol pro každého z nás v této době tady a teď. Vnímáním Sebe v tělesné formě, jež prolíná se s duševním až přesahuje tělo. Uctěním a propuštěním toho co již neslouží a přijímáním svých přirozených kvalit, dá se hluboce žít vděčnost za život v jeho proměnách i celistvosti. 

V tomto setkání se znovu ponoříme do oblasti psoatu pro hluboké uvolnění svého středu a dále nasměřujeme pozornost do svých kostí, kterým zároveň budeme cele a pozorně naslouchat.

Projdeme si třemi bloky:

⧽ Dotek pro kosti: naladění na své tělo a kosti skrze dotek a dech 

⧽ Setkání v kostech I: sekvence kontinuum movemen - uvolnění psoatu, kyčlí a pánve

⧽ Setkání v kostech II: sekvence kontinuum movement - od chodidel po křížovou kost. Hluboké spočinutí v somatickém pohybu. Přitom, že křížová kost je nepohyblivou součástí páteře, je hluboce léčivé naladit se na její vnitřní pohyb, který prochází celým tělem, každou buňkou těla. Čím pozornější v těle jsme, tím je pohyb měkčí a naše pozornost a naslouchání proniká do hlubších vrstev těla, v nichž otevíráme se a dáváme prostor k léčení. 

Křížová kost - Sacrum - posvátná kost. Ze spirituálního pohledu je tato oblast sídlem kundalini energie, která má podobu hada obtáčejícího se kolem páteře, a která je individuálním vyjádřením božské životní energie. Na energetické úrovni je sacrum umístěno v úrovni první čakry, která reprezentuje naše kořeny.

Formát setkání je určen pro hluboké spočinutí ve svém těle a jeho nejhlubších vrstvách. Mezi kostními sekvencemi je přestávka na kakao a sdílení ve slovech, nebo společná chvíle ticha s kakaem jako přechod do závěrečné praxe, kterou je vedená meditace a čas pro integraci. 

Setkání navazuje na předešlé setkání "Ke kořenům" k němuž se lze přihlásit ZDE 

Termín setkání: Pokračování bude 3.3.  v čase 17 - 20 hodin (může být i upraveno, po prvním setkání)

Příspěvek za provázení: 1200,- Kč