" Tělo jako příběh "

Seminář k duševní hygieně

Připomeneme si moudrost našeho těla, ale také to, že co nás uvolňuje, je odevzdání se síle gravitace, tedy síle větší, než jsme my sami. 

Připomeneme si, jak důležitá je důvěra v tělo a poznání sebe sama ve vrstvách, z nichž se naše tělo a život a skládá. Umění odevzdání se fluidnímu prostoru a inteligenci, otevření se Zemi, která nás vyživuje i relaxuje. 


Půjdeme hlouběji a dál ..


Staneme se vědomým léčitelem svého těla 

Seminář "Tělo jako příběh" je studium Sebe sama, kdy vstupujeme do svého příběhu, prožitkem či zkušeností vycházející z vnitřního zkoumání těla a ducha v somatickém cvičení.  Je to zároveň cesta, jak změnit, jak žijeme naše životy, jak věříme, že naše tělo a mysl spolu vzájemně souvisí, čímž stáváme se  zodpovědnější nejen za své tělo, ale i úplné Bytí. Naše tělo je mnoho příběhů, které známe, ale mnohem více příběhů, které neznáme. V tomto našem studiu se ponoříme do krajiny bederních svalů, který ne náhodou je nazýván svalem duše. Naší základní emocí je strach. Strach i úzkost se nám ukládají do nejméně používaných míst v těle, následkem je jak fyzické, tak emocionální napětí a jedním z nich je právě i psoas - velký sval bederní. Už z toho samotného faktu, že si na něj nemůžeme sáhnout, nelze jej masírovat, je zřejmé, že jediná možnost jak s jeho uvolněním pracovat, je somatická. Naladěním se na svůj dech a tělo, pomocí jemného pohybu, jenž je přirozený, vycházející zevnitř za doprovodu vibrace vlastního zvuku, budeme tonizovat, prodlužovat, změkčovat, ale především zvědomovat tento nejhlubší sval v těle a navracet ho zpět, ke své přirozenosti. Zvědomíme jemnou energetickou masáž, kdy při nádechu s pohybem bránice směrem dolů jemná vlna masíruje vnitřní orgány v této oblasti, stejně, jako s výdechem oblast a orgány ukryté v hrudním koši. Aby však k takové akci mohlo dojít, musí se uskutečnit i protipohyb, kterým je vědomí svalů pánevního dna a zapojení hlubokých spodních břišních svalů včetně psoas. Seminář je připraven tak, aby byl samo-direktivní. Tedy jste vedeni k uvědomování si moudrosti svého těla. Práce je jak vzdělávací, tak terapeutická a její benefity jsou od poznávání sama sebe, přes uvolňování fyzického napětí až po klidnou mysl.


Co je obsahem tohoto semináře:

Seznámení s anatomií a teorií ve zkratce. 

Jak důležitou funkci má psoas v systému jógy.  Jeho důležitost k zapojení a aktivaci energetického systému a proudění energie. 

Somatické cvičení inspirované Kontinuum movements - osobní prožitek je pro praxi nejdůležitější  Objevení léčivé "síly" v jemném pohybu ・v rezonanci vlastního hlasu ・v rytmu vlastního dechu


Naše tělo je plné emocí a díky nervovému systému, který prochází skrze svaly, orgány a ještě jemnější energetický systém, se emoce ukládají do jednotlivých částí těla, kde se koncentrují. Jedná se většinou o části těla, která člověk nejméně používá. Je důležité tato místa probudit, obnovit jejich funkčnost, vyčistit a zbavit tělo nevyřešených emocí i bloků a objevit v sobě přirozenou radost, jež odkrývá se ve vrstvách...


Délka trvání semináře: 3 hodiny 

Cena: 750,- Kč

Aktuální termín ZDE

Místo konání: Veletržní 29, Praha 7

Tento seminář je komorní, proto rezervace je nutná a platná po zaplacení na účet.


Těším se na Vás a naše společné plynutí

Marcela Magdaléna