Kouzlo okamžiku

01.05.2016

Mám moc ráda motýly a těšila jsem se až letos prvního uvidím. Minulý rok v létě jsem měla velké štěstí, že si na mě hned několik motýlů sedlo. O tom zážitku jsem tady již psala, bylo to tak krásné a především tolik nevšední, že si pamatuji jak jsem se cítila v ten okamžik výjimečná. Moc jsem si přála to ještě někdy zažít. A věřte, sen se mi splnil hned s letošním prvním motýlem. Nejdříve mi chvíli třepetal křidélky před očima a potom mi sedl na ruku. Samozřejmě jsem si užívala i tentokrát ten vzácný okamžik. Seděl opravdu dlouho, ale byla jsem sílou toho setkání tak pohlcena, že mi hlavou proběhla jedna jediná myšlenka "posel okamžiku".

Motýl je připomínkou svobody a tvořivosti. Připomíná, že nemusíme brát život tak vážně. Reprezentuje element vzduchu, rychle se měnící a neustále v pohybu a ladně. Motýly jsou poslové okamžiku. K pochopení posleství, které vám motýl přináší je dobré vzít v úvahu i jeho barvu.

Pokud vidíte motýla a neslyšíte posleství, možná jím bylo právě ono kouzlo přítomnosti. Všichni máme tendenci žít v minulosti nebo v budoucnosti. Učte se být plně přítomnými v přítomném okamžiku, nyní, v onom nyní, které můžete pojmenovat jako přítomnost.