Japa Mála ..

18.06.2019

Japa Mála je označení pro tradiční indický růženec se 108 korálky, Slovo "Mála" znamená náhrdelník, používaný k modlitbě. Je tradiční pomůckou k počítání opakujících se manter při meditaci, k počítání dýchání během meditace nebo opakování jména Buddhy, což se nazývá "japa" (džapa). 

Toť výklad pro náhrdelníky, které opravdu ráda nosím ze dvou důvodů. Jednak mi s kameny, či dřevěnými korálky na těle je vždycky dobře, protože ať již člověk ví, nebo ne a bere tento náhrdelník jako módní doplněk, svoji energii předávají. No a za druhé, je to opravdu hezký doplněk. Mimo to, moc ráda třeba při mé každodenní cestě vlakem, je k  meditaci opravdu nejlepším nástrojem pro opakování mantry. Meditovat v tichém domácím klidu je úplně jiné, než v rušném vnějším prostředí. Znáte mě, že nedělám reklamu a nefotím se proto, abych reklamu dělala. Ale prostě to, co je součástí mého života stává se automaticky občas také reklamou, protože fotky zde jsou autentické. Takže stejně jako se stává reklamou na ticho, když vám píši o meditaci, nebo na hluboký klid když vyprávím o lese,  s čistou radostí píši dnes i o nich, jelikož nyní už si můžete prohlédnout a vybrat si tu vlastní Málu až se za mnou zase někdy stavíte. Protože jedna z vás, mých věrných klientek je osobně vyrábí. A znáte mě, pokud znám tu tvář, ty ruce, ten příběh hluboce spjatý s Indií, kde Mála má své kořeny, nemohla jsem jinak, než představit je a nabídnout i vám.

A když už teda dnes o tom co mám na krku, tak ať je to vyčerpávající informace. Ty "korálky" co mám na fotografii, to je Růžový Turmalín, takže není se čemu divit, že jsem veselá a tančím si i v lehkém údivu kolemjdoucích, protože jeho samotná přítomnost vytváří radost a nadšení ze života, Růžový Turmalín oznamuje, že je v pořádku a bezpečné milovat a vyjádřit své pocity. A já mám pocit, že nějak málo tančím. Mocná síla kamenů...

S radostí 

Marcela Magdaléna