Vstupte!

30.12.2017

Tak máme konec roku a v duchu opět rekapitulujeme a někteří z nás už si  dávají nová předsevzetí i když ještě nedokončila předešlá. Možná s některými ani nezačala. No i to je realita, která jistě mnohým z nás není cizí. A myslím, že právě ten, koho se to týká by měl začít s jediným. Vstoupit konečně do svého těla hlouběji. Tam, kde najde podstatu všeho. Protože jedině tak už nebudou nenaplněné plány a pocity z osobního zklamání. Pamatuji si, že jsem takových pár taky měla. A nemuselo to ani být na nový rok. Zkrátka stačilo ono AŽ. "Začnu cvičit až v pondělí, vyklidím půdu až v létě.." V pondělí na cvičení nebyla nálada a v létě na úklid půdy nezbyl čas. Jasně, protože na nic nebyla nálada. Ovšem AŽ když jsem začala vnímat co je podstatné, co mě těší a co mě ničí, AŽ když jsem si uvědomila, že všechny věci se dějí tak jak mají a vše má svůj účel, začala jsem si své úkoly plnit. Myslím, že hlavně proto, že jsem si zadávala takové, které byly pro mě ty důležité. Tudíž i splnitelné. A proč si na to vzpomínám právě teď? Protože vím, že mnozí z vás neví kde začít a jsou právě u těch předsevzetí, která dělají jen proto, že si myslí, že tyto kroky jsou ty správné. Že díky tomu bude třeba ten další rok lepší. Nejčastěji začít cvičit, protože se sobě nelíbíme. Taková hloupost! Promiňte. Takže moje rada právě Vám. Jen datum a list v kalendáři nic nového nepřinese, pokud nezačnete dělat něco jinak. 

Vstupte do svého těla trochu hlouběji. Zkuste zjistit ve svém nitru tu pravou podstatu svého Bytí. Najděte svůj klid a uvidíte, že každý váš další krok bude rozhodnější, sebejistější a bude naplňující. Už nebudou marná předsevzetí, budou jasná přání, která se budou naplňovat, budou plány, které se vám budou s daleko větší radostí a lehkostí plnit. A to vše bude i když někdy s potížemi šťastně dokončeno. Jak začít? Na samém začátku, naučte se vnímat energii ve svém těle a uvědomte si vnitřní klid. Udělejte z toho meditaci, která nemusí trvat déle než deset minut. Velmi jednoduchý návod, který mi pomohl než jsem začala pravidelně meditovat, jsem našla v "evangeliu" známého moderního mystika Eckharta Tolle. Přepisuji a přeji ať je i pro vás stejně šťastným krokem do svého nitra jako byl kdysi pro mně. Nezapomenutelné ♡

                                                                     *

                                                                     *

Uvolněte všechny svaly v těle. Zavřete oči. Několikrát se zhluboka nadechněte. Nadechujte hluboko do břicha. Pozorujte, jak se vám břicho roztahuje a stahuje při každém nadechnutí a vydechnutí. Uvědomujte si vnitřní energetické pole ve svém těle. Nepřemýšlejte o něm vnímejte je. Tím osvobodíte své vědomí od své mysli. Pokud vám to pomáhá, můžete si představovat, jak se vám tělo naplňuje světlem.

Jakmile začnete vnímat své vnitřní tělo jako jediné pole energie, zbavte se všech vizuálních představ a soustřeďte se výhradně na své pocity. Všechno, co vám zbude, je všezahrnující pocit vědomé přítomnosti. Vaše vnitřní tělo nemá žádné hranice. Soustřeďte se na tento pocit ještě hlouběji. Splyňte s ním. Splyňte se svým energetickým polem, abyste přestali vnímat rozdíl mezi pozorovatelem a pozorovaným. Rozdíl mezi vnitřním a vnějším teď zmizí, takže neexistuje žádné vnitřní tělo. Hlubokým soustředěním do svého těla jste překonali jeho hranice.

V této sféře čistého Bytí zůstaňte tak dlouho, dokud vám to je příjemné. Pak si opět začněte uvědomovat své tělo, svůj dech a pocity a nakonec otevřete oči. Několik minut pozorujte své okolí - nepřemýšlejte - a přitom vnímejte své vnitřní tělo.


Tak a teď Vám prozradím, která slova stačila abych začala zkoušet. Co bylo tou mojí motivací vydržet a zažít si tu zkušenost "Vaše vnitřní tělo nemá žádné hranice. Soustřeďte se na tento pocit ještě hlouběji. Splyňte s ním. Splyňte se svým energetickým polem, abyste přestali vnímat rozdíl mezi pozorovatelem a pozorovaným. Rozdíl mezi vnitřním a vnějším teď zmizí, takže neexistuje žádné vnitřní tělo. Hlubokým soustředěním do svého těla jste překonali jeho hranice"


Marcela Magdaléna