Sebepoznání, po tom toužím

07.09.2018

Mysl je jako oceán a jako v oceánu jsou povrchové vrstvy aktivní a hlubší úrovně jsou tiché. Myšlenka začíná z nejhlubší úrovně vědomí, z nejhlubší úrovně oceánu mysli, jako bublina začíná na dně moře. Jak bublina stoupá, postupně se stává větší. Když vyjde na povrchovou úroveň vody, vnímáme ji jako bublinu. Bubliny myšlenky se tvoří v proudu, jedna za druhou a mysl je trénována, aby zažila přicházející bublinu v ranějším a ranějším stadiu jejího rozvoje. Když pozornost dosáhne úroveň zdroje myšlenky, procestovala celou hloubku mysli a dosáhla zdroj tvořivé inteligence v člověku.

-Mahariši Maheš Jógi, Věda o Bytí a umění žití

Byla jsem trénovat svoji mysl.

Na samém začátku semináře přišla otázka proč zde jsem, moje odpověď byla jednoduchá "sebepoznání" Ano chci poznat opravdové JÁ, stále tuším, že tam někde je něco víc. Už dlouhou dobu jsem na cestě a myslím, že už jsem blízko k objevení. Možná právě toto může být ten poslední krok abych mohla říct konečně "moc mě těší"  Cítím jednotu se vším, ale pokud to má být zcela naplněno, měla bych asi nejdříve začít u sebe. A jak se cítím dnes, ptáte se zřejmě.. Jsem na té samé cestě, ale netápu, jdu přímo. A hlavně, jsem nyní o velký kus blíž.


S láskou 

Marcela Magdaléna

p.s. A abych si to nenechala pro sebe, protože víte, že si přeji radost v nás všech, přikládám odkaz na moji učitelku. Cítím, že tento ukazatel na cestě, zde má své místo, byť pro jednoho jediného z vás https://www.tmcentrum.cz/index.php/about