Hra života

10.11.2017

Píšete mi po masážích i meditacích a sdílíte se mnou své pocity. Ve velké většině děkujete za prožitek a těšíte se z nalezeného. Přišel dopis, kde mi paní sděluje, že na začátku, kdy se díky pravidelným návštěvám meditací a marma terapii opravdu poznala a vnímala jako zcela jiný člověk plný radosti a chuti do života. Že se jí dařilo pomalu měnit staré zvyky a nacházet si radost v nových. Našla své rituály v malování, více vyhledávala přírodu a v životě měla více radosti, než kdy dříve. Ptá se proč se jí nyní zase vytrácí tento pocit štěstí, který ne úplně lehce našla. "Pomůže mi opět terapie? Ztrácím chuť malovat a do přírody se opět spíše nutím, a nic mě moc nebaví"  

Neznám odpovědi na otázky nás všech a vím, že to ode mne ani nečekáte, když mi sdělujete své ať už chvilkové, momentální nebo dlouhotrvající trable. Naslouchám a slyším co odkrýváte a mohu vždy jen sdělit svůj pocit.  Víte, že nikdy nedělám abych zveřejňovala jakoukoliv Vaši zpětnou vazbu. Je pro mě důležitá stejně jako pro Vás ale netřeba ji šířit dál. Je to jen naše. Tentokrát dělám výjimku přesně proto, že to opravdu sem patří. Děkuji za otevřenost paní, která se po více jak roce opět ozvala a tak jsme si pár řádek napsaly.

Jaký mám pocit tentokrát? Jedno nemůže existovat bez druhého. V životě je důležitá rovnováha. Protiklady jako muž a žena, odliv a příliv, den a noc... to vše je ve vzájemném kontaktu a podmiňuje se. Jedno by nemohlo být bez druhého a stejně tak je to i s aktivitou a pasivitou. Všechno v životě podléhá rytmu. Spojte protiklady v sobě. Nelze jen uvíznout v hlubinách ticha a meditací a zcela opustit fyzické aktivity, přátele a vnější svět. Protože jakmile opustíte jednu z duality a je jedno kterou, přichází vyhoření. Depresivní naladění a nevysvětlitelné výbuchy emocí, které jsou opět pro Vás zcela nepochopitelné. Pokud jste opustili přátele, protože jste ztratili společnou řeč, pusťte si do života nové, jistě jich bude méně ale zato každý jeden z nich bude stát za ten čas, který spolu budete. Uvědomíme - li si, že po dovolené je čas na začátek dalšího projektu, je to tak v pořádku. Proto pokud Vás vyčerpával třeba i typ cvičení, které bylo před tím koníčkem, najděte si nový. To, že už nemusíte lámat rekordy v tělocvičně, neznamená, že přestanete cvičit. Zkuste jógu. Možná Vás dříve nenapadla, ale to neznamená, že teď Vám právě ona neudělá moc dobře. Budete - li si uvědomovat, že po noci přijde zase ráno, získáte opět důvěru v polaritu života. 

Sama občas cítím, že ticha je moc, proto vím, že vzít na nohy tenisky a opět se uzemnit, nebo vidět přátele, zkrátka najít rovnováhu je právě na čase.


S láskou vám všem Marcela Magdaléna

p.s. mnoho z mého života. Testováno na mě :-)