Deník  - den 2.

Dejte té opici banán

Buddha popsal lidskou mysl, jako mysl naplněnou opicemi, které se houpají z větve na větev, bez přestání vřískají a štěbetají. Právě díky tomu, je mysl často označována jako "opičí mysl". Když se toho ve vašem životě děje mnoho, je pochopitelné, že se můžete lehce ztratit ve svých myšlenkách a zejména tehdy, když jedna opice, strach, je obzvláště hlasitá. A čím více ji budete chtít ignorovat, tím hlasitější je.Spíše než ignorovat, zkus ji utišit: dejte té opici banán

Další otázka a podnět k zamyšlení, do vašeho osobního deníku zní:  

"Co způsobuje strach, když přemýšlíte o budoucnosti? Co byste dělali, kdyby se stalo to, čeho se bojíte "Strach slouží ke konkrétnímu účelu - chránit. Je to prvotní instinkt, natolik silný, že může snadno ovládnout myšlenky a když jim je ponechán prostor, vede k negativním smyčkám, které se přehrávají znovu a znovu jako ohraná deska. Těmi nejčastějšími bývá: Nejsem dost dobrý. Bojím se selhání. Nemám dost peněz..

Je důležité si uvědomit, že stejný čas a energii, který jste věnovali tomu abyste vytvořily tyto negativní smyčky, stejnou energii a mnohem více odhodlání je třeba použít k přesměrování těchto negativních myšlenkových vzorců na myšlenky, které váš život rozsvěcují více než omezují.

Pozvánka pro dnešek? Držte si humor. Věřím, že přestože děláte to nejlepší, co můžete,  i tak se občas vaše opičí mysl rozdovádí.  Když ten moment přistihnete, zachovejte si pocit lehkosti, i kolem negativní sebemluvy. Můžete vyjádřit určitý humor: Jednoduše zkuste říct "přestaňte s tím". 

 Dnes je dobrý den začít.


Přeji vám milý čas s vašim deníkem a sebou samými

V lásce

MM