Deník  - den 1.

Radost je jako přesnídávka

"Naše tělo potřebuje duševní výživu a radost, je jako přesnídávka."


Ne každý cítí radost a harmonii každý den svého života. Je mnoho věcí, které to zapříčiňují a abychom nepodlehli a neupadli do špatné nálady, je potřeba každý den pro sebe udělat něco, co v nás podporuje dobrou náladu.


Máme tady první podnět do Vašeho deníku 

"Představte si, že máte celý den na to, abyste dělali vše, co máte rádi. Jak by vypadal tento šťastný den?"


Vše, co vás napadne si napište a potom se krátce zamyslete nad tím, zda něco z toho můžete už dnes začlenit do plánovaných každodenních povinností.

Pokud v životě právě prožíváte těžší období, pozvánka k tomu, jak si zlepšit celý den, je začít tím, že si zpříjemníte své ráno. Každý bude mít jistě jiný nápad na to, co pro sebe a příjemnější ráno udělat. Důležité pro každého je, aby se měl po zazvonění budíku na co těšit. Pro někoho to může být krátká ranní meditace, pro jiného cvičení, nebo krátká procházka, není k tomu podmínkou mít domácího mazlíka, který vrtí ocasem a tlačí nás ze dveří. Příprava oblíbené kávy v ještě větším klidu než doposud, už její příprava může být krásný rituál, od chvíle, kdy zavoní při otevření nádoby s kávou, naslouchání vaření vody až po zalévání, a potom vnímání teplého hrnku ve svých dlaních a vůně .. ta vůně kávy .. celý tento čas může být krásný rituál. Pokud se vmísí myšlenka na to, co je před vámi a případně obavy z něčeho co nevíte, zda zvládnete: Oslovte se vlastním jménem a řekněte si, že to zvládnete.  

Přeji vám milý čas s vašim deníkem 

V lásce

MM