Tichá společnost

 Vítejte a buďte zde rádi. Víte-li o někom, koho chcete do této společnosti pozvat, sdílejte odkaz, mile ráda mu otevřu dveře. Ptáte se proč a za jakým účelem tato stránka pod zámečkem vznikla?

Rozhodla jsem se pořádat více spolu-tichých kroků a tady Vás o nich informovat - meditace v pohybu, formou společných setkání v přírodě - jak říkali dávní zenoví mistři: 

"s každým nákrokem jsme před svými myšlenkami"  

A stejně tak dát nám prostor k setkávání online v mém virtuálním, relaxačním pokojíčku, kde se koná jemná praxe a je tak přístupná i těm, kdo mají daleko k těmto setkáním s mým vedením.  

"Když je po všem, je po všem, a my nevíme
nikdo z nás, co se pak děje.
A tak se snažím nic nepromeškat.
Myslím, že za celý svůj život, jsem nikdy nezmeškala
úplněk
nebo to, jak se vrací.
Nebo polibek.
Vlastně, ano, především polibek"

Mary Oliver

28.1. 2021 od 20 hodin

Setkání pro všechny, kdo nechtějí zmeškat skutečnost.. více

"Říká se, že všichni lidé hledají smysl života. Podle mě to není tak docela pravda. Já si myslím, že my všichni hledáme především prožitek toho, že jsme vůbec naživu, aby pak naše životní zkušenosti v čistě fyzické rovině mohly rezonovat v našem vlastním nejvnitřnějším bytí a skutečnosti, neboť teprve tak můžeme naplno pocítit to pravé vytržení nad tím, že žijeme."

Joseph Campbell, Síla mýtu


28.12. 2020 od 20 hodin

Setkání pro všechny, kdo cítí za těmito slovy skutečnost více ..

"Jsme tu proto, abychom prospívali, žehnali, nikoliv trestali, škodili. Toto bychom neměli nikdy zapomenout. Vždycky bychom měli vidět v jiných to dobré - toto je velmi důležité. Existence nepřátel znamená, že naše přátelskost nebyla dostatečně velká. Bůh pomáhá těm, kteří si pomohou sami. Toto je velmi pravdivé rčení. Jsme si vědomi temnoty, ale pro sebe, pro svou komunitu a společnost chceme světlo, osvícení."

Maharishi Mahesh Yogi

31.10. 2020 od 20 hodin

Setkání pro všechny, kdo cítí za těmito slovy skutečnost  více ..

Cesta, kterou šla jsem několikrát, vždy však byla bez listí. Překrásná stezka památnými stromy, potom lesem podél Jezerního potoka proti proudu až na vrchol, kde leží Ledovcové jezero Laka, nejmenší a nejvýše položené z jezer Šumavy. Miluji tuto cestu a teď při mé poslední pouti jsem slíbila, že vrátím se až se zazelená. Takže přátelé, kdo chcete se přidat k mému tichému pochodu, kde pravidla jsou jednoduchá: beze slov, tempem nejpomalejšího z nás, bez hodnocení, zda je toto tempo pomalé, protože všechno má svůj skrytý důvod, tak jste vítáni a bude mi velkým potěšením jít krok za krokem spolu s Vámi. Sraz bude (autem) na parkovišti Nová Hůrka, popřípadě (vlakem) v Plzni na Hlavním nádraží, odtud spolu autem. Další informaci dostanete emailem, pokud Vás tato cesta láká ..  10.4. 2020 👣