Letní plynutí

Setkání na samém vrcholu léta v srdci krásné Šumavy

Věřím v krásné léto, milou společnost a pohody plný čas

V termínu 17. 8. - 21.8. 2022 vás opět přivítáme v krásném prostředí Dvůr Svatá Maří,

kde se budeme věnovat svému tělu, užívat si přírodu, slunce, koupání pod šumavským nebem, večerní ohýnek pod tím hvězdným, meditaci a především budeme spolu

Mám ráda když se vždy dotkneme něčeho nového, něčeho co přesahuje nás samotné. Tento pobyt nebude celý v tichu, přesto jeden den nás čeká "Tichá stezka" Mohlo by se říci pěší výlet se svačinkou v batohu. Přesně tak, jen potichu, a tempem nejpomalejšího z nás, bez posuzování zda je to pomalé. Cílem je vlastní zkušenost, kterou každý na této stezce potká. Trasu na nám připraví Pavel, poutník a v nejkrásnějším slova smyslu samotář, co lidi má ráda stejně jako přírodu, ctí život, je mi blízký.

Vším vás budu provázet, osvojíte si jemné techniky, které mohou pomoci pěstovat vnitřní klid, uvolňovat napětí z těla i mysli a do života vnáší umění jak se o sebe starat na fyzické, mentální, emoční i duchovní úrovni. 

Cena pobytu 6880,- Kč zahrnuje 5dnů/4noci / plnou penzi / lektorné / 6 lekcí v pohybu, 8 meditací

Těším se na ten čas a těšíme se na Vás!

Marcela Magdaléna & Tomáš 


„Vstoupíme na Tichou stezku“

Naladíme se na frekvenci hluboké lásky, zdroj vnitřní síly

Čeká nás hodně společného času, během něhož si vzpomeneme,  jak důležitá je důvěra v sebe sama

Program pobytu 

Středa 17.8. od 16 hodin příjezd

18:00 - Vědomá práce s energií Země - Vztah, důvěra, odevzdání, výživa. Jemná tělesná praxe všímavosti těla a prostoru v němž žijeme. Úvod k víkendovému programu, který bude z většiny v otevřené přírodě, nakolik počasí dovolí

19:00 Večeře

20.30 Živlová meditace - Oheň


Čtvrtek

8:00 Probouzení v pohybu - pět omlazujících ritů 

8:30 Živlová meditace - Voda

9:00 Snídaně

10:30 Vnímání těla jako harmonického celku s vlastní inteligencí: propojení hlavy a pánve

12:30 Oběd

Odpolední návštěva "za plotem" seznámení se zvířátky v doprovodu majitelů Aničky a Petra

Volný program, koupání, dotek sluníčka, procházkování

17:00 Pocit, pohyb, dech a zvuk Jemná praxe inspirovaná Kontinuum movement - pro uvolnění a "znovuosídlení" těla, což znamená skutečně v něm žít. Toto uvolnění je krásná práce tekutinového těla a přírodních zákonitostí.

18:00 Večeře


Pátek

7:00 Snídaně

7:45 Tichá stezka, svačinky v batohu. Cíl je vlastní zkušenost, ztišení vnímání, naslouchání, pohyb, dovolení si odpočívat, bez strachu z toho co ostatní, a především bez kritiky své vlastní.  Někde na cestě, to místo bude dokonalé k odpočinku pro všechny - další Živlová meditace - Vzduch

18:00 Večeře

20:00 Otevřená pozornost těla v kulisách zvuků křišťálových mís


Sobota

8:00 Probouzení v pohybu - pět omlazujících ritů

8:30 Živlová meditace - Země

9:00 Snídaně

10:30 Srdce ve svých dlaních - srdce a plíce, přesně k nim bude směřovat pozornost a jemná tělesná práce. Je to vesmírný tanec. Cvičení inspirované Kontinuum movement

12:30 Oběd

Volný program, procházky, koupání, sluníčko, příroda, pohoda

17:00 Kakaový rituál - Střed hrudníku jako místo k odpočinku - vnitřní soustředění je tam, kde je mysl

18:00 Večeře


Neděle

8:00 Probouzení v pohybu - pět omlazujících ritů, meditace s mantrou

9:00 Snídaně

10:30 Setkání v kruhu žen s meditací "Ke kořenům" - závěrečné sdílení

12:00 Oběd


Budeme se věnovat pohybu, meditovat i užívat si přírodu. Cvičení i meditace budou vedené, proto není nutná k výše uvedeným aktivitám zkušenost, pobyt je určen všem, kteří si chtějí odpočinout v milé společnosti, v srdci krásné Šumavy naladit se na sebe i přírodu. Zkrátka jen tak být a spolu-žít. Program je jemný, jsme na vrcholu léta, večery si uděláme podle naladění skupiny, někdy oheň, někdy budeme relaxovat uprostřed zvuků přírody a někdy jen tak povídat zkrátka večery si ponechme otevřené pro to, co nám přijde vhod. Také zlatá hodinka bývá nejlepší pro focení, třeba Tomáše přimějete k malé fotoprocházce, focení je jeho vášeň, tak nebojte se mu říct. 

Vařit nám bude Bedřich Lévi, který nás potěší dobrým jídlem a kdo ví, možná také svým zpěvem. Uvidíme, těšme se, já věřím, že je nač a opravdu všemi smysly.  Nic není povinné, můžete s námi sdílet jedno místo, jeden stůl, podle nálady. Je to váš čas, a je na Vás jak se rozhodnete jej naplnit. 


 Těšíme se na vás

Marcela Magdaléna & Tomáš

Zbývá jediný krok, abychom si to vše spolu užili

Líbil by se vám pobyt ve svém ústraní?

Ano i to je možné. Skupina bude seznámena s tímto osobním záměrem, bude respektovat rozhodnutí mlčení a tento záměr podpoří svým zdržením se přímé komunikace. Možnost ubytování v ústraní nabízí krásně zařízená maringotka nad loukou, nedaleko chalupy. Pokud je toto vaše volba a představa, napište v rezervaci do poznámky "Ústraní" ať si domluvíme podrobnosti. 


Vzpomínka v obraze na předešlé pobyty