Emoční tělo

30.10.2022

Víme, že naše tělo je nejen fyzické, ale také emoční, že ve chvíli, kdy cítíme emoce, jako bolest, strach, stud, můžeme s nimi vědomě být, nebo je nechat v těle uvíznout. Vždy máme svoji volbu 

Dokážeme emocím odolat, čímž způsobíme, že se naše tělo stáhne, dech se zkrátí - a emoce, které cítíme, se v těle uzamknou.

Zkuste si jen představit, že po celý život pociťujete strach, hněv, smutek a necítíte se natolik bezpečně, abyste je dokázali vyjádřit. Představte si kolik emocionální energie nashromáždíte tímto každý den, pokud se s důvěrou nevyjádříte.

Druhá možnost je, že můžeme ten pocit vyjádřit zdravým způsobem - vyslovit ho, procítit, zpracovat nebo ten pocit zahrnout láskou.


Přepsání nezdravého vzoru a vytvoření nového způsobu chování může nějaký čas trvat. Pokaždé, když v sobě cítíte emoci - když si "všimnete" - je to způsob, jakým vaše tělo říká:

"Toto je emoce, kterou jsem připraven/a v tuto chvíli uvolnit."

Některá emoční uvolnění jsou malá a některá mohou být velká. Pamatujte však na jejich božské načasování.

Pomocí posvátného záměru můžeme trénovat srdce, mysl a tělo, aby vyjadřovaly naše emoce zdravým způsobem, aby neuvízly v těle. Nebojte se s nimi pracovat, uvolňování blokovaných emocí z těla bude postupné a vaše emoce vás povedou. Je hluboce posilující a osvobozující vidět své emoce jako spojence, kteří vás vedou na vaší cestě léčení. Pokaždé, když se objeví nějaká emoce, můžete ji pomocí dechu přivést láskyplnému uvědomění. 

Tiše a laskavě si zopakujte:

"Toto je emoce, kterou jsem připraven/a v tuto chvíli uvolnit."

Nebo se můžete sebe sama zeptat:

" Co ve mě spustilo a jaké emoce cítím?"

Dále se můžete rozhodnout:

" Že to vyjádříte, pocítíte a uvolníte pomocí hlubokých, vědomých nádechů do těch částí těla, kde cítíte projevenou emoci.


Některá emoční uvolnění jsou malá a některá mohou být velká. Pamatujte však na jejich božské načasování. Buďte k sobě jemní, milující a důvěřujte své posvátné cestě.

Jste požehnaní

Pro vědomou práci a harmonizaci, můžete přejít k meditaci na druhou čakru I zde platí božské načasování, Vaše tělo vždy odkryje co může, co právě má. 


S láskou

Marcela Magdaléna