Marma masáž

Každý Marma bod má své jméno. S každým se pozdravím a s každým se rozloučím. Miluji tuto tichou komunikaci mezi námi.

Celotělová Marma masáž 

Jedná se o celotělovou, olejovou masáž Marma bodů, která probíhá v tichosti jen za doprovodu relaxační hudby.

Co Vám o Marma terapii mohu říci já Marcela Magdaléna:

Součástí Marma terapie je naladit se na energii přijímajícího a komunikovat s jednotlivými body. Marma body jsou velmi vnímavé a citlivé, proto je potřeba se k nim emocionálně vztáhnout, být s nimi a to v průběhu celé Marma terapie. S každým Marma bodem se pozdravím a s každým se zase rozloučím, upřímně miluji tuto tichou komunikaci mezi námi. Je úžasné, když mi klient po Marma terapii jen tak, mimochodem řekne, že cítil jakoby jím cosi proudilo. Ano, je to úžasný zážitek pocítit jak se energie pomalu s každým ošetřeným Marma bodem rozlévá po těle. Pocit blaha, příjemné teplo, lehké chvění. Přesto, že postup Marma masáže je pokaždé téměř stejný, prožitek přijímajícího je pokaždé odlišný. Vždy je však Marma terapie velice pozitivní zážitek. Setkání se sebou ve svém vnitřním těle. 

Marma terapie je osvědčená tisíce let, pochází z Ájurvédy,  dochází při ní k harmonizaci vnitřních orgánů přirozeným tokem energie, který nastává uvolněním energie zadržené v jednotlivých bodech. 

Velmi příjemné je propojit masáž s marmovou meditací.  Marma masáž obličeje 

Tato úžasná Marma masáž kombinuje dvě techniky. Ošetření Marma bodů obličeje a uvolnění trojklanného nervu. Je to moc příjemná kombinace, kdy ošetření Marma bodů je jemná technika, která pochází z Ajurvédy. Marma terapie je osvědčená tisíce let a dochází při ní k harmonizaci vnitřních orgánů přirozeným tokem energie, který nastává díky uvolnění zadržené energie v jednotlivých bodech. Na straně druhé je tady uvolnění trojklanného nervu (největší hlavový nerv), který přenáší veškeré informace a zároveň i stres do hlavy i zbytku těla. Tato část masáže je s větším tlakem, klient si v této fázi může i určit intenzitu tlaku. Ošetřením tohoto nervu pečujeme o zrak, čich, sluch, dásně a zuby.

Spojením těchto dvou technik, Marma maśže a masáže trojklanného nervu v jedno ošetření, léčíme zároveň fyzické i emocionální tělo. Působíme preventivně proti stresu a pravidelností můžeme předejít tvorbě vrásek a dalším příznakům stárnutí pleti.

Ženy si tuto Marma masáž oblíbily především pro estetický efekt, pleť je rozzářená a spokojenost se odráží ve výrazu. Žena prostě září!

Muži Marma masáž hlavy ocení především pro uvolnění "těžké hlavy" z přepracování, či nedostatku odpočinku.

Sama někdy váhám, kterou z Marma masáži si dopřát. Celotělovou Marma masáž, nebo Marma masáž hlavy? Vím, že neudělám chybu výběrem. Ano i já se jimi stále a pravidelně odměňuji:-)

O Marma terapii  v knize  "Perfektní zdraví  - Jednota mysli a těla",  píše uznávaný americký lékař a spisovatel  Deepak Chopra:

Terapie Marma - Stimulace bodů, kde se mysl a tělo setkávají

Protože v každé buňce je inteligence, mysl a tělo se setkávají všude, nejen v mozku. Jakmile ve skutečnosti jednou odstraníte fyzickou masku, buňka je opravdu uzlovým bodem mezi hmotou a vědomím, stanicí, kde se kvantově mechanické tělo a vnější svět protínají. Některé uzlové body jsou však důležitější než jiné. Ájurvéda využívá určitých vysoce citlivých bodů na kůži. Existuje 107 těchto marm, jak jsou nazývány. Přestože jsou pro oko neviditelné, jsou marmy dosažitelné pomocí hmatu a jsou považovány za kritické pro udržování rovnováhy v celém těle. Masážní technika nazvaná terapie marma, tyto body stimuluje.

Stimulováním marmy je možno oživit spojení mezi vědomím a fyziologií. Poněvadž marmy nejsou povrchové, ale pronikají hluboko do systému, mohou být stimulovány mentálně. Marma masáž oživuje všechny marmy, ale obzvláště tři "velké marmy" umístěné v oblasti hlavy, srdce a dolního břicha. Tyto neleží na povrchu kůže, a musí být stimulovány tím, že jdeme přímo do kvantově mechanického těla. Jsou také marmami, které chceme stimulovat nejvíce, protože mají silný vliv na menší marmy.

Marmy jsou přesně zmapovány podle místa a funkce, což je podobné, ale ne stejné jako meridiány zmapované čínskou akupunkturou. Terapie marma je starší a pravděpodobně je jejím přímým předchůdcem. Marmy musí být nalezeny zkušeným okem, jelikož se liší nepatrně od člověka ke člověku...

O marma masáži v souhrnu:

Marma terapii vyhledává opakovaně každý, kdo si rád dopřeje relaxaci a klid. Vychutnat si ji umí ženy i muži a to převážne ti vědomí, kteří ví, že je důležité starat se o všechna svá těla. Fyzické, emocionální i kauzální. Cíleně Marma terapii vyhledává ten, kdo chce žít v harmonickém Sebe vědomém těle

Slovomarma pochází ze sanskrtu, starověkého jazyka Indie a v překladu znamená tajný, citlivý nebo zranitelný.

Marma body jsou propojeny skrze nervy s čakrami, je důležitou spojnicí při léčení fyzického těla i emocionálního těla.

Přestože marma body mají často stejnou, nebo podobnou lokalizaci jako akupunktumí nebo akupresurní body, práce s nimi je naprosto odlišná. Marma body propojují 3 energetická těla a vzájemnou výměnu energií a informací mezi nimi:

 • fyzické tělo: kosti, svaly, vnitřní orgány (vše viditelné, vše, na co si můžeme sáhnout). Zde se odráží naše zdraví, vitalita a realizace v hmotném světě.
 • emocionální (astrální) tělo: emocionální tělo je tvořeno emocemi, pocity a myšlenkami. Jejich kořenem jsou naše přesvědčení a vzorce chování.
 • kauzální tělo: energetický systém čaker (marma body jsou propojeny s čakrami skrze nádí, nervy a konkrétní marma body), naše vyšší já, intuice.

Kromě jiného má marma masáž tyto účinky:

 • harmonizuje funkci vnitřních orgánů
 • je hluboce uvolňující (snižuje hladinu stresových hormonů)
 • podporuje správnou funkci všech tělesných systémů (nervový, hormonální, vaskulární...)
 • pomáhá k rychlé obnově tkání a zhojení jizev po operacích nebo úrazech
 • zvyšuje přirozenou obranyschopnost, podporuje imunitní systém
 • omlazuje organismus, působí preventivně proti stárnutí (včetně tvorby vrásek)
 • aktivizuje celý organizmus, zvyšuje jeho vitalitu
 • má pozitivní vliv na emoce, emociální vývoj

Marma terapie by se měla stát našim pravidelným rituálem. Je to nejlepší způsob jak se odměnit, protože jednota těla a mysli, je zárukou k vědomému bytí a perfektnímu zdraví. Meditace a marma masáže jsou ten nejlepší prostředek jak se starat o své emocionální tělo. Ve chvíli kdy toto dokážeme, vyhrajeme souboj s denním stresem. Jak pečovat o své tělo i doma, na stejných principech, z nichž i marma terapie vychází vás seznamuji ve svých seminářích